Žena zemřela 17. května 2014 ve svém bytě po prudké hádce s druhem. V hrudníku měla tři bodné rány, z nichž jedna byla smrtelná. Podle dřívějšího vyjádření znalců se nemohla třikrát po sobě bodnout sama, navíc takovou silou, která poškodila i hrudní kost.

Svědci v minulosti vypověděli, že pár se často hádal, žena prý na partnera žárlila. V době incidentu byla opilá. Zasahující záchranáři se v první chvíli domnívali, že spáchala sebevraždu. Násilný čin potvrdila až pitva. Vražednou zbraň policisté nenašli.

Otec zavražděné u soudu ukazuje její fotografii.

Otec zavražděné ukazuje její fotografii.

FOTO: Aleš Pelikán, Právo

Oračko byl v minulosti opakovaně odsouzen za majetkovou trestnou činnost. I tentokrát ho obžaloba vinila také z krádeže – údajně se dva dny po činu vrátil do bytu a vzal z peněženky oběti přes 7000 korun.

Podle prvoinstančního soudu se však nepodařilo prokázat, že by tento skutek spáchal právě on. Do bytu mělo přístup mnoho lidí, především Oračkových příbuzných. Soud se pozastavil nad tím, že policie peníze na místě činu nezajistila a nedala do úschovy, jak je v takových případech obvyklé.