Rozsudek byl vynesen už na začátku června. Projednávání případu bylo neveřejné, jelikož je pachatelka mladistvá a oběť nezletilá.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

V případu rozhodoval soud pro mládež, který ho řešil jako provinění, což je pouze jiné označení trestného činu. Jako tresty jsou v nejzávažnějších případech ukládána trestní opatření.

„Obžalovaná byla uznána vinnou ze spáchání provinění vraždy ve stadiu pokusu, za což jí bylo uloženo trestní opatření odnětí svobody v trvání čtyř roků,“ informovala Polachová.

Navíc je obžalovaná povinna zaplatit náhradu škody ve výši 370 tisíc korun. „Se zbytkem nároku na náhradu škody a náhradu nemajetkové újmy byla poškozená odkázána na řízení ve věcech občanskoprávních,” konstatovala mluvčí soudu.

Školačku přivázala ke stromu

Během soudního stání vypovídali znalci a byly vypracovány znalecké posudky mimo jiné na psychický stav obžalované.

Pakliže by obžalovaná byla zletilá, hrozil by jí za pokus o vraždu spáchaný na dítěti až dvacetiletý či výjimečný trest.

Rozsudek není pravomocný, poněvadž se proti němu obžalovaná odvolala k Vrchnímu soudu v Olomouci. Státní zástupce si ponechal lhůtu na podání odvolání.

Incident se odehrál loni v říjnu v Brně. Podle tehdejších informací 15letá dívka vylákala 10letou školačku do lesa, kde ji přivázala ke stromu a mučila. Pořezala ji na ruce a poté jí sekerou usekla prst. [celá zpráva]