„Podle prvotních informací by látka neměla být nebezpečná životu ani životnímu prostředí,“ uvedla mluvčí hasičů s tím, že obsah cisterny se bude přečerpávat. Policejní mluvčí Dana Čírtková upřesnila, že jde o potravinářský glycerin, na vozovku ho uniklo asi devět tisíc litrů.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Převrácený kamión na dálnici D1

Převrácený kamión na dálnici D1

FOTO: Policie ČR

„Nehoda se stala v opravovaném úseku, tahač s cisternou se převrátil na bok přes oba jízdní pruhy. Objízdná trasa je stanovená od 141 km po silnici II/354 do Ostrova nad Oslavou a odtud po I/37 na Velkou Bíteš a Domašov,“ informovala policejní mluvčí.

Řidiči by neměli používat exit 146, protože objížďka vede po silnici, na níž je taktéž několik uzavírek.

FOTO: Mapy.cz s použitím http://dopravniinfo.cz

Za nehodou zůstala stát šestikilometrová kolona, kterou policie nechá odjet bezprostředně po odklizení uniklé kapaliny. Dálnice však i poté zůstane ještě chvíli uzavřena pro provoz, neboť bude potřeba vyprostit a odklidit samotné havarované vozidlo. Podle webu dopravních informací bude uzavírka trvat do 16:00.