Muž podle znalce trpí schizofrenií, v době činu tak nebyl trestně odpovědný. V úvahu nyní připadá návrh na uložení zabezpečovací detence. Podle policie se muž k činu přiznal. Pokud by byl souzen za vraždu, hrozilo by mu až 20 let vězení.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Policie krátce po činu uvedla, že se vrah vydal na sídliště zabíjet. V Otrokovicích nasedl do trolejbusu a na svou oběť, která dříve bydlela ve stejné části města jako obviněný, čekal před jejím bytem. Jakmile muž vstoupil do domu, napadl ho slovně i fyzicky. Bil jej pěstí, fackoval a postrkoval dál do chodby domu. Napadený se bránil a snažil se pachatele uklidnit.

Útočník ale vytáhl nůž a bodl jej do hrudníku. Pachatel pak z místa činu odešel, pobodaný muž na pavlači domu zemřel. Policie vraha zadržela až po několika dnech. K jeho motivu uvedla, že útočník byl přesvědčený, že nůž bodl do těla vůdce sekty, která ovlivňovala jeho život.