Celý příběh se začal odvíjet v říjnu roku 2012, kdy policisté kontrolovali muže bulharské národnosti, který byl ale podle evidence mrtvý. Následovalo vyšetřování, kdy kriminalisté požádali o pomoc také bulharské kolegy. Ti si dali na čas a odpověď poslali o rok později.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Z té vyšlo najevo, že totožnost Bulhara, kterého policisté kontrolovali, je pravá. Vyvstaly tudíž další otázky, hlavně ta, proč je veden jako mrtvý.

„Kriminalisté zjistili, že začátkem června roku 2012 byl v nemocnici hospitalizován muž, cizinec, který se prokázal doklady na stejné jméno jako výše uvedený kontrolovaný muž. Ten však po několika dnech v nemocnici zemřel, a tak mu byl na jméno uvedené v dokladech vystaven úmrtní list,“ popsala další průběh případu mluvčí policie Iveta Martínková.

Tělo bylo zpopelněno 

Expertízy následně potvrdily, že doklady, kterými se zemřelý muž prokázal, byly falešné. Detektivové tak zodpověděli jednu otázku „záhadného“ případu. Neznámý mrtvý muž se ovšem na území ČR dopustil několika trestných činů včetně podvodů, čímž poškodil majitele dokladů, a proto by kriminalisté rádi znali jeho jméno.

Fotografie ženy a dívky, které měl mrtvý u sebe.

Fotografie ženy a dívky, které měl mrtvý u sebe.

FOTO: Policie ČR

Práci jim komplikuje fakt, že muž byl zpopelněn a pohřben, a tak nemají žádné biologické vzorky.

„V současné chvíli disponují pouze jednou fotografií s jeho podobou. V osobních věcech zemřelého policisté navíc nalezli další dvě fotografie, ženy a dívky, které by také mohly přispět k objasnění celého případu. Jediné, co se k mrtvému podařilo zjistit, je to, že hovořil špatně česky s cizím přízvukem,“ doplnila Martínková.

Zároveň požádala veřejnost o spolupráci. Linka 158 přijme jakékoliv informace o třech osobách, které jsou na fotografiích.