Na služebnu si ji policisté předvolali začátkem února kvůli řešení předchozích případů řízení auta v době, kdy to měla zakázané. Vyslechnout ji chtěli také kvůli tomu, že se při kontrolách vydává za svou kamarádku.

„Kriminalisté s ní provedli předepsané úkony trestního řízení, po kterých si mohla dívka odejít, kam chtěla. A ona si to namířila rovnou ke svému vozidlu, které předtím zaparkovala nedaleko policejní služebny. Do toho nasedla a z ulice Péleova odjela, ale ne daleko,“ informoval ve čtvrtek Novinky mluvčí policie Tomáš Hulan.

V Evropské ulici na ni čekali kriminalisté a uniformovaná hlídka, která ji zastavila. Müllerová opět použila stejný trik, ale marně. Detektivové totiž znali její pravou totožnost. Navíc měla pozitivní test na drogy, k jejichž konzumaci se taky přiznala.

„Na základě všech těchto skutečností se pětadvacetiletá dívka vrátila zpět na policejní služebnu, ze které chvíli předtím odjela. Tam jí vyšetřovatel rozšířil již sdělené obvinění. Proto je v tuto chvíli stíhána pro trestné činy maření výkonu úředního rozhodnutí, poškození cizích práv a ohrožení pod vlivem návykové látky,“ konstatoval Hulan.

Kamarádce je podobná

Na papíry své kamarádky jela Soňa Müllerová už v září minulého roku. Policistům při kontrole ukázala doklady Lucie K. z Varnsdorfu, protože měla v té době zabavený řidičák. Za tento prohřešek byla potrestána na konci ledna Okresním soudem v Klatovech sto třiceti hodinami obecně prospěšných prací a ročním zákazem řízení motorových vozidel. [celá zpráva]

Nebyl to ale její první takový čin. Policisté ji už zastavili několikrát. Například loni v květnu nahlásila údaje své kamarádky v Klatovech poté, co jim oznámila, že doklady nemá.

„Bylo to z důvodu, že jsem měla vyslovený zákaz řízení. Osobní údaje Lucie jsem uváděla, protože je mi podobná. Vím, že jsem ji dostala do nepříjemné situace. Lituji toho a v případě, že jí vznikla nějaká újma, se s ní vyrovnám a samozřejmě se omluvím,“ vypověděla tehdy Müllerová na policii.