„Konkrétně se jednalo o DNA ženy, která je v příbuzenském poměru s rodičkou. Z výsledků porovnání vyplývá, že půjde buď o její dceru, nebo matku. Vzhledem k tomu je pravděpodobné, že o vraždě novorozence ví další osoba,“ informoval ve středu mluvčí policie Jan Daněk a dodal, že tento člověk nemusel být přítomný přímo usmrcení.

Kriminalisté do této chvíle prověřili 500 vzorků DNA, výsledky ovšem nepřinesly žádné výsledky. Dosud se nepodařilo vypátrat ani matku dítěte.

Policie hledá i majitele tohoto obrázku

Policie hledá i majitele tohoto obrázku.

FOTO: Policie ČR

Daněk zároveň připomněl, že novorozenec byl nalezen v igelitové tašce obchodu Dynamite, který ale nemá zastoupení v ČR ani v Evropě. „Podle vyjádření vedení firmy nejsou tyto tašky zasílány ani při objednání zboží přes internet,“ konstatoval mluvčí.

Obrázek s velrybou

Zmínil rovněž, že v popelnici vedle tašky s dítětem ležel obrázek s velrybou. Vyšetřovatelé by proto potřebovali mluvit s člověkem, který ho tam vyhodil.

Igelitová taška Dynamite

Igelitová taška Dynamite.

FOTO: Policie ČR

„Jestliže máte jakékoliv informace k případu, prosím kontaktujte linku 158. Samozřejmostí je zachování absolutní anonymity případného oznamovatele nebo svědka,“ shrnul mluvčí policistů.

Mrtvého chlapečka našel kolemjdoucí v popelnici 4. srpna ráno v Praze 10 v Průběžné ulici. Byl starý několik hodin, když ho někdo hlavou utloukl o zeď. Kriminalisté již dříve uvedli, že dítě přišlo na svět domácím porodem, mluvili s více než tisícovkou lidí a vyslechli i několik těhotných žen.