Pád muže byl policii nahlášen kolem druhé hodiny ranní. „Dotyčný byl podle náhodných kolemjdoucích nejprve opřen o zábradlí a následně přepadl," uvedl mluvčí policie Tomáš Hulan. Nepotvrdila se tak původní informace, že muž do vody skočil.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Po muži začali ihned pátrat policisté i hasiči. Na vodu vyrazil člun městské policie a přivolána byla záchranná služba. Policisté po několika desítkách minut povolali na pomoc také policejní vrtulník. Krátce před čtvrtou hodinou ráno bylo pátrání ukončeno s negativním výsledkem, nikoho se nepodařilo nalézt.

Hasiči pátrají po pohřešovaném muži

Hasiči pátrají po pohřešovaném muži.

FOTO: HZS Praha

K Vltavě se policisté a hasiči vrátili až kolem osmé hodiny, kdy je přivolal zaměstnanec povodí Vltavy. Všiml si totiž mrtvoly na česlech na Štvanici, kterou potápěči následně vyzvedli. „Pravděpodobně jde o pohřešovaného muže. Musíme počkat, zda má u sebe doklady. Jistotu ale budeme mít až po pitvě,” řekl ráno mluvčí policie Tomáš Hulan.