„Řidiče chtěli zastavit němečtí kolegové na hraničním přechodu Šluknov-Rožany k běžné silniční kontrole, ten ale začal ujíždět. K pronásledování se okamžitě připojili policisté z Děčínska a poté Mělnicka,” dodala mluvčí policejního prezidia Ivana Nguenová.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Němečtí policisté ve Velvarech

Němečtí policisté ve Velvarech

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

Podle informací z místa pronásledovaly auto tři německé policejní hlídky, ke kterým se na území ČR přidaly další hlídky a vrtulník. Řidič dodávky sjel z dálnice zřejmě u Nové Vsi a dojel až do Velvar, kde naboural do betonových zábran na rozestavěném mostě.

Dodávku zastavil betonový most

Dodávku zastavil betonový most.

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

Zadrženi byli dva muži z Libereckého kraje ve věku 35 a 36 let, nepotvrdila se tak ranní informace policejní mluvčí, že zatčení byli Němci.

Oba muži ale z auta nechtěli vystoupit a policie musela použít donucovací prostředky. "Policisté použili hrozbu namířenou střelnou zbraní, hmaty a chvaty a oběma mužům přiložili pouta," uvedla pro ČTK mluvčí policie Štěpánka Zatloukalová.

Řidič nebyl pod vlivem alkoholu. Škoda na havarovaném autě byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun. "Oba muži jsou v současné době umístěni v policejní cele. Jsou důvodně podezřelí ze spáchání přečinu krádeže," dodala Zatloukalová.