„Vyšetřování vraždy prokázalo, že muž dobře věděl, kam, za kým a s jakým úmyslem jede,“ řekl k případu mluvčí zlínské policie Petr Jaroš. K bytu zavražděného čtyřicetiletého muže dorazil vrah ještě před jeho příchodem ze zaměstnání.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Krátce po osmnácté hodině se jej dočkal. Ihned, jakmile si poškozený otevřel vchodové dveře do domu, napadl jej útočník nejen slovně, ale také fyzicky. Bil jej pěstí, fackoval a postrkoval dál a dál do chodby bytového domu. On se pouze bránil a snažil se pachatele uklidnit, chtěl konflikt řešit věcně, a ne za pomoci násilí. K tomu však již nedostal šanci, neboť na něj útočník vytáhl nůž a bodnul jej do oblasti hrudníku,“ sdělil Jaroš.

Policisté okamžitě prověřili všechna vytipovaná místa, na kterých by se pachatel mohl ukrývat, včetně restauračních zařízení, heren a ubytoven.

Při útoku se zřejmě sám zranil

Kriminalisté mezitím zajistili desítky stop a vyslechli několik svědků, kteří napadení, a tedy i pachatele z větší či menší vzdálenosti viděli. Podařilo se vytvořit identikit osoby a zmapovat pachatelův pohyb krátce po činu.

Čtěte také: Muž podezřelý z vraždy odjel trolejbusem se zkrvavenýma rukama

„Kriminalisté vypátrali, že muž nasedl na trolejbus č. 6 a odjel ve směru na Otrokovice. Zjistili také, že se při útoku pravděpodobně sám zranil,“ vylíčil Jaroš. Pátrání po vrahovi skončilo ve středu 19. listopadu, kdy ho kriminalisté v Otrokovicích zadrželi a ten se k činu posléze přiznal.

„K motivu prozatím mnoho sdělit nelze. Zadržený muž je přesvědčený, že nůž bodl do těla vůdce sekty, která ovlivňovala jeho život. V minulosti bydlel obviněný se svou obětí ve stejné části města, odtud pochází jejich vzájemný vztah. Na útočníkův duševní stav budou v dalších dnech zpracovány znalecké posudky. Obviněný muž, kterému hrozí až dvacetiletý trest odnětí svobody, se v současné době nachází ve vazební věznici,“ uzavřel Petr Jaroš.