„Pan doktor Drábek přijal svůj díl odpovědnosti za tu obrovskou tragédii ve Žďáru a dnes ráno po jednání s panem ministrem rezignoval,“ řekla Čechová Novinkám.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

"Vzhledem k mediálnímu tlaku, zdraví a věku jsem k dnešnímu dni rezignoval na svou funkci," zdůvodnil pak svou rezignaci ČTK sám Drábek.

K události se v České televizi vyjádřil i ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD): „Domlouvali jsme se i v rámci vlády, že vytvoříme tým, který tu situaci prošetří.“

Podle něj dosud musí léčebny v případě, že se uvažuje o propuštění toho kterého pacienta, ”dokladovat, proč by měl člověk v léčebně zůstat, nikoli proč by měl být propuštěn, to se musí otočit“, řekl Němeček.

Ivan Drábek obhájil v letošních komunálních volbách za KDU-ČSL post zastupitele města Opavy, z desátého místa na kandidátce ho voliči posunuli na druhé místo. Je také zastupitelem Moravskoslezského kraje.

MUDr. Ivan Drábek

MUDr. Ivan Drábek

FOTO: http://kdu-opava.cz

Šestadvacetiletá žena z Ostravska v úterý vnikla do střední školy ve Žďáru nad Sázavou, kde pobodala několik studentů. Šestnáctiletý mladík zemřel, dvě studentky jsou zraněné, další utrpěla psychický šok, pobodaný je i zasahující policista. Útočnici policisté zneškodnili elektrickým taserem.

Video

Ve Žďáru nad Sázavou zasahovala i policejní jednotka z elektrárny. Zdroj: Česká televize ČT24

Drábek v úterý potvrdil, že žena byla jejich pacientkou. V roce 2012 se pokusila ze základní školy v Havířově odvést sedmiletou školačku. Všimla si toho vychovatelka, která zasáhla. Žena ji pobodala a pak se v jedné z místností s dívkou zavřela. Dítě držela jako rukojmí. Zpacifikovali ji přivolaní policisté. [celá zpráva]

Škola, ve které žena mladíka ubodala

Škola, ve které žena mladíka ubodala

FOTO: Luboš Pavlíček, ČTK

Trestní stíhání bylo kvůli psychické poruše zastaveno, žena skončila v opavské léčebně.