K incidentu došlo 5. března před 22. hodinou v Jihlavské ulici. Podle obžaloby se Zvonař a jeho sok nejprve poprali za použití pěstí. Zvonař pak prý znenadání vytáhl mačetu, kterou do té doby schovával pod oblečením.

Sečnou zbraní muže napadl zezadu. V oblasti temena a týlu mu tak podle spisu způsobil hluboké rány. Poté muže srazil na zem, kde do něj kopal a snažil se jej seknout do obličeje. To se mu dvakrát podařilo. Zároveň mu vážně poranil ruku, kterou si napadený kryl hlavu.

Pamatuji si, jak jsem ležel a on do mě pořád sekal. Myslel jsem na mámu a na přítelkyni.poškozený

Zvonař při zahájení soudu uvedl, že v osudný den vypil dva až pět litrů vína, dále pak trochu vodky a rumu. Prý byl poškozeným napaden nejprve slovně, později dostal pěstí a upadl na zem. V tu chvíli mu vypadla mačeta, a tak se začal zbraní bránit. Prý se obával, že jeho soupeř chce z kapsy vytáhnout nůž. „Nikoho jsem zabít nechtěl,“ prohlásil při výpovědi Zvonař.

Muži spolu bydleli 

Oba muži spolu bydleli v jednom pokoji na ubytovně. Poškozený před soudem uvedl, že při chůzi po ulici Zvonař křičel nějaká hesla. Prý mu řekl, ať toho nechá a že si dovoluje jen na mladší nebo ženy. Pak popsal, že do něj Zvonař strčil, a proto mu dal pěstí. Mačetou jej prý napadl poté, co se k němu otočil zády.

„Pamatuji si, jak jsem ležel a on do mě pořád sekal. Myslel jsem na mámu a na přítelkyni, myslel jsem, že to je konec,“ uvedl před soudem muž se zjizveným obličejem a dalšími viditelnými jizvami na hlavě.

Zachránil ho svědek 

Po celou dobu útoku byl při vědomí, uvědomoval si bezprostřední ohrožení svého života a byl už smířený s tím, že zemře. Nedávno musel jít na operaci ruky, kterou má nehybnou. Po útoku nadále nemůže chodit do práce – trpí bolestmi hlavy, tvrdil u soudu.

Fatálnímu následku útoku zabránil svědek, který mezi oba muže skočil a vykopl útočníkovi mačetu z ruky. Pachatel pak zbraň sebral, odešel z místa činu a mačetu pohodil do kontejneru v nedaleké Sedlčanské ulici. Svědci mezitím přivolali záchranáře, kteří zraněného odvezli na operaci do vinohradské nemocnice. Bez včasné lékařské pomoci mohl muž podle obžaloby zemřít.

Hlavní líčení má pokračovat 18. září a 2. října, kdy by mohl padnout rozsudek.