Policisté v pondělí dopoledne prohledají místo neštěstí s pomocí znalce. Bližší podrobnosti o nehodě zatím nemají. Na výzvu policie se zatím žádný svědek nepřihlásil. Svědci se mohou hlásit přímo na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 572 335.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Zraněná žena navštívila atrakci se svou zhruba desetiletou dcerou, přítelkyní a jejím malým synem. Podle svědků ženy gondolu zhruba ve výšce deseti metrů rozhoupaly.

„Jedna z nich se neudržela a z gondoly vypadla. Její pád nejprve zbrzdila gondola pod ní, poté však žena dopadla na zem,” řekl svědek Právu. Na místě neštěstí zasahoval i vrtulník.

Z gondoly vypadla i dcera ženy, ta se však podle svědků zachytila za zábradlí a zůstala na něm viset. Podařilo se ji dopravit na zem. „Zranění utrpěla i dívka, ne však při pádu,” uvedla krajská policejní mluvčí Jitka Vavřinová bez upřesnění. Druhá žena i její dítě jsou v pořádku.