Státní zástupce, kterému byl případ přidělen, se v pondělí vrátil z dovolené. Hrůzu ještě policie nevyslýchala. Nepřímo to potvrzuje informaci, že se jeho zdravotní stav výrazně nezlepšil.

Po útoku zůstal v bezvědomí. Utrpěl poranění mozku. Kvůli silnému krvácení ho lékaři operovali a uvedli ho do umělého spánku. Nemocnice na přání rodiny informace o zpěvákově zdravotním stavu neposkytuje. Mluvčí Magda Otáhalová jen řekla, že zpěvák je dál jejich pacientem.

Jednoho z obviněných mladíků vedou policisté k soudu, který rozhodne o vazbě.

Mladík obviněný z napadení.

FOTO: Jiří Tomaškovič, Právo

Manažerka zpěváka Martina Tůmová sdělila, že nové informace nejsou k dispozici. „Brzy se to pravděpodobně změní,“ uvedla.

Hlavně s ohledem na rozsah zranění a prognózu dalšího vývoje policie kontaktovala i v tomto případě soudního znalce. Expert z oboru soudního lékařství má policistům podle Bartoše popsat mechanismus útoku i určit rozsah zranění.

Hrůza po koncertě na Festivalu v ulicích trávil noc v jednom z barů ve Stodolní ulici. Po půlnoci na 17. července se na ulici dostal do konfliktu se dvěma mladíky, kteří se spolu prali. Zpěvák je podle svědků chtěl uklidnit. Když se mu to nepodařilo, rozhodl se zavolat policii. V tom okamžiku jej oba mladíci napadli. Policie je dopadla za pár dnů. Obviněni byli z vydírání, ublížení na zdraví a z výtržnictví. Oba skončili ve vazbě.