Oznámení o napadení obsluhy u jedné z restaurací přijali policisté kolem deváté večer. Banální případ, k jakým vyjíždějí mnohokrát do roka, se ale změnil v kuriózní honičku, při které šlo minimálně o život dobrodruha.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Po příjezdu na místo incidentu spatřili muže, který zřejmě inspirován scénou z jedné české komedie, zvolil před hlídkou jasný úprk. Vzhledem k tomu, že neměl moc na výběr kam utíkat, sáhl po barelu a než k němu hlídka došla, skočil do vody a dal se na plavbu,“ sdělila mluvčí policistů Lenka Holická.

Muži zákona si na pomoc přivolali hasiče, ale i tak jeho zběsilá jízda trvala asi hodinu, než ho dostali z vody. Přístroj, do kterého pak dýchl, ukázal téměř dvě promile alkoholu v dechu.

„Zda a jak k incidentu v restauraci došlo a další podstatné otázky, položí policisté třiatřicetiletému muži hned poté, co bude střízlivý,“ uzavřela Holická.