„Soubory zobrazovaly obnažené děti zjevně mladší osmnácti i patnácti let situované v polohách vyzývavě předvádějících obnažené pohlavní orgány, a to za účelem sexuálního uspokojení. Dále pak snímky dětí zachycujících je v polohách skutečných či předstíraných sexuálních praktik a jiné obdobně sexuálně dráždivé snímky dětí,“ konstatoval soud.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Státní zástupkyně pro Macha vedle trestu požadovala i ochranné léčení. „Jeho pobyt na svobodě je podle znalkyně bez léčby nebezpečný. Nemá na své pedofilní jednání žádný náhled, myslí si, že je to normální. Riziko recidivy u něj s věkem stoupá,“ upozornila žalobkyně.

„Měl jsem jen fotky, jinak jsem žádné děti neobtěžoval ani nekontaktoval,“ bránil se léčení Mach. A senát odvolacího soudu v čele s Vlastimírem Čechem mu dal nakonec zapravdu.

„Nebylo prokázáno, že by nějak obtěžoval děti nebo se je snažil sám kontaktovat. Důvody pro preventivní léčbu nejsou dány,“ rozhodli soudci.