Mladý muž s kšiltovkou na hlavě nejprve natankoval palivo do nádrže červené fabie a pak ještě do kanystru. Poté se pokoušel z místa ujet, aniž by zaplatil. Toho si všiml jednašedesátiletý zaměstnanec čerpací stanice, který se postavil před vůz.

Řidič ujel od čerpací stanice bez placení

Řidič ujel od čerpací stanice bez placení.

FOTO: Policie ČR

„Neznámý řidič však poškozeného nejprve před vozem tlačil, následně se rozjel a prodavač se zachytil stěračů. Na kapotě vozu ho pak řidič vezl několik metrů. Potom pravděpodobně v důsledku manévru řidiče muž z kapoty spadl a neznámý z místa ujel. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že ve voze zřejmě cestovala další osoba, pravděpodobně žena,“ popsala průběh krádeže mluvčí policie.

Incident se odehrál v pondělí ve 21.40 hodin na čerpací stanici na Místecké ulici v Ostravě-Hrabové. „Při ataku utrpěl poškozený muž drobná zranění, byl mu poškozen také oděv. Škoda na majetku byla předběžně vyčíslena na 1500 korun,“ dodala mluvčí.

Policie žádá svědky, kteří muže poznají a mohli by poskytnout svědectví, aby tak učinili na bezplatné telefonní lince 158 nebo na čísle 974 728 401.