O tomto případu Právo před několika týdny podrobně informovalo, včetně toho, že věc nakonec po ročním vyšetřování skončila u ledu. Státní zástupce totiž Švábovo stíhání pro neúčelnost zastavil, protože Šváb si už mezitím odpykával trest 6,5 roku za zpronevěru. Tato kauza tedy není součástí obžaloby v případu tzv. Švábova gangu, který nyní probíhá u pražského městského soudu.

Dotyčný developer se přišel do jednací síně na svého někdejšího přítele a poté únosce osobně po letech podívat. Pohled do očí nevydržel.

ČTĚTE TAKÉ
Šváb po vraždách: Řekli jsme si, že je to v pr..., že to udělali

„Myslel jsem si, že bude v sobě mít aspoň trochu pokory po tom, co se stalo a co udělal. Ale zjistil jsem, že je to naopak, že se změnil ještě ve větší arogantní hovado, než byl. Bylo mi z toho úplně zle,“ řekl Právu podnikatel.

Když jsem se mu podíval z očí do očí, on to nevydržel a sklopil je vydíraný podnikatel

Pohledy obou mužů se při přerušení jednání skutečně na chvíli potkaly. Zatímco Šváb se sice na pár sekund zarazil, koho mezi veřejností vidí, ale nedal na sobě nic znát, jeho oběti na chvíli vyhrkly slzy.

„Ale ulevilo se mi, když jsem se mu podíval z očí do očí a on to nevydržel a sklopil je. Když pak vycházel ven, pomrkával mým směrem doleva, ale neměl na to sílu se podívat,“ podotkl podnikatel.

Bez emocí a stejná legenda

Překvapilo ho, že i po letech Šváb hovoří podobně, tedy bez jakékoli známky emocí, a že dokonce při únosech jiných používal totožnou legendu a stejný scénář jako v jeho případě, tedy že si „je najal obchodní partner“.

„Chová se úplně stejně chladnokrevně jako tehdy. On ze sebe vlastně dělá oběť všech ostatních, že to pro někoho dělal. Bylo to tak i u mě, úplně se mi to teď vrátilo,“ míní Švábův někdejší kamarád, pro kterého bylo prý nejhorší uvědomění si, že se stejným člověkem spával na jednom pokoji, že spolu lítávali letadlem a jezdili autem po Americe.

„To je prostě strašné, bylo mi z toho vážně špatně,“ doplnil muž, jehož jméno redakce zná, ale nepřál si je zveřejnit.

A bylo celkem jasné, co odpoví na dotaz, jaký trest by Švábovi přál: „I podle toho, jak se tam choval a co předvedl před tím soudcem, tak si nemyslím, že trest smrti by v tomto případě byl úplně mimo.“

Praktiky vražedného gangu: První unesený měl štěstí, vykoupil se a přežil
Praktiky vražedného gangu: Proč past na pokerového génia Staszka nevyšla
Praktiky vražedného gangu: Milionáře opili, ubili a zakopali v poušti
Praktiky vražedného gangu: Muže zákeřně střelili do zad a odtáhli do křoví
Praktiky vražedného gangu: Do Francie jel i s rodinou, zachránila ho smrt jiného
Praktiky vražedného gangu: Vpadli do domu a uloupili Renoira. Ale byl pravý?