„U všech čtyř jsme rozhodli, že jsou účastni soudní rehabilitace. Je to pro ně taková morální satisfakce," uvedla Zítková. Účast na soudní rehabilitaci soud vyslovil pro Václava a Růženu Bodnárovy ze Žamberku, Annu Pospíšilovou ze Žampachu a Jana Juračka z Havířova. Všichni byli v roce 1969 trestně stíháni kvůli údajnému maření dozoru nad církvemi a náboženskými společnostmi.

Skutku se podle tehdejšího rozhodnutí soudu dopustili tím, že mj. v obcích v okrese Plzeň-sever jako členové zakázané náboženské společnosti Svědci Jehovovi bez státního souhlasu navštěvovali občany a rozmlouvali s nimi o Bibli. Trestní stíhání skončilo pokutami. Muži, tehdy ve věku 19 a 22 let, dostali pokutu 100 korun, ženy, kterým tehdy bylo 16 a 19 let, 50 korun. Dnes jsou podle dostupných informací všichni v důchodu.

Režim potíral všechny věřící

„Tehdejší režim potíral veškeré církve, jehovista nebo katolík, to jim bylo jedno, všichni byli třídní nepřátelé. Šlo o to, že je šikanovali," uvedla Zítková s tím, že u soudních rehabilitací není žádná promlčecí doba. Vloni v prosinci už Krajský soud v Plzni ve stejné věci rehabilitoval Ivana Bodnára, staršího bratra Václava a Anny (provdané Pospíšilové).