Na Benešovsku se v minulosti objevila smrtelná otrava jedovatým alkoholem, na konci roku 2012 zemřel po požití metanolu jedenašedesátiletý muž. Předloni začala v září v Česku série vážných otrav metanolem, která si vyžádala pět desítek obětí.

O Velikonocích se vždy zvyšuje počet výjezdů záchranářů či policie kvůli alkoholu, středočeští záchranáři o Velikonočním pondělí vyjížděli k 22 případům opilých koledníků. Následky u muže z Benešovska však byly vážnější.

"Před polednem na tísňovou linku volala žena z malé obce na Benešovsku. Její manžel se vrátil domů z koledy pod vlivem alkoholu a přestával vidět," uvedla Vojtová. "S podezřením na otravu metanolem záchranáři muže převezli do benešovské nemocnice k dalšímu vyšetření," doplnila.

"Následné rozbory ale podezření na otravu metanolem nepotvrdily," řekl v úterý policejní mluvčí Truxa.

Metanolová aféra začala v Česku na začátku září 2012. Jedovatými alkoholickými nápoji se smrtelně otrávily desítky lidí v celé republice a řada dalších skončila s trvalými následky, například poškozením zraku.

Podle vyšetřovatelů byl příčinou otrav nelegálně vyráběný alkohol. V hlavní, takzvané zlínské části kauzy je deset lidí obžalováno z podílu na smrti 38 lidí.