Advokát podle spisu navštívil ve věznici v dubnu 2010 před začátkem projednávání kauzy se Soghojanem dva muže - Davida Štinčíka a Jaroslava Duba. Štinčíkovi prý nabídl 500 tisíc korun, když před soudem uvede, že vraždy, z nichž je viněn Soghojan, zorganizoval klíčový svědek v případu Tagir Tarsžojev.

Údajně po něm také chtěl, aby obvinil z podplácení Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), který případ vyšetřoval. Dubovi pak podle obžaloby Kramarič daroval drahé hodinky a půjčil mu 30 tisíc korun za to, že dosvědčí, že i jeho se snažili policisté ovlivnit.

"Rozhodnutí soudu zásadně nekomentuji, ať je takové, nebo makové. Podal jsem si proti němu odvolání," řekl Kramarič. Obvodní soud Kramariče v minulosti obžaloby opakovaně zprostil. Předsedkyně soudního senátu tehdy argumentovala tím, že obžaloba stojí zejména na tvrzeních obou vězňů a neexistuje důkaz, který by jejich výpovědi potvrdil.

Podle dřívějšího vyjádření Kramariče stojí za jeho obviněním averze, kterou k němu chovají detektivové z ÚOOZ. Právníkovi zprvu hrozilo, že mu Česká advokátní komora pozastaví činnost. Profesní organizace advokátů se ale nakonec rozhodla, že k takovému kroku nepřistoupí a vyčká až do pravomocného rozhodnutí soudu.