Požár propukl zhruba ve čtyři hodiny ráno a škoda byla předběžně odhadnuta na 250 tisíc, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal s tím, že požár se podařilo rychle uhasit.

Plameny odstřihly nádraží od proudu

FOTO: HZS Praha

Kvůli požárem poškozenému trakčnímu vedení je částečně omezen provoz na trati Praha hlavní nádraží - Benešov u Prahy. Kvůli vypnuté elektřině na vršovickém nádraží nestíhaly vypravit odstavené soupravy z nádraží jih a z depa kolejových vozidel, řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík s tím, že zpoždění a odřeknutí vlaků v ranní špičce tak muselo postihnout tisíce cestujících.

Plameny odstřihly nádraží od proudu

FOTO: HZS Praha

Přestože kvůli opravě trakčního vedení byly zpožděné zejména vlaky vyjíždějící z Prahy, zpoždění během rána nabíraly i vlaky směřující do hlavního města z Moravy. To ale podle Českých drah nesouviselo s ranním požárem, ale s nehodou, při které vlak mezi Olomoucí a Grygovem srazil člověka. [celá zpráva]

Podle Drápala shořel na vršovickém nádraží vůz nákladního dopravce ČD Cargo. Provoz přes Vršovice má být podle Drápala zcela obnoven kolem 16:00. České dráhy nicméně doufají, že by se provoz měl částečně stabilizovat už kolem poledne.