Nehoda kamiónu se podle mluvčí středočeské policie Soni Budské stala kolem 6:30 ve směru na Chomutov. Policisté dopravu odkláněli na 24. kilometru, řidiči se na silnici vráceli zpět na 27. kilometru. Příčiny a další okolnosti nehody zjišťují policisté.

FOTO: Novinky.cz s použitím Mapy.cz

Nákladní souprava se zaklínila pod most, který zkontroluje také statik. Nákladní auto převáželo devět nových osobních aut. Řidič narazil do mostního pilíře v plné rychlosti při sjíždění ze silnice.

Zaklíněný kamión pod mostem

Zaklíněný kamión pod mostem

FOTO: HZS Středočeského kraje, ČTK

„Lékař na místě konstatoval smrt,“ uvedla mluvčí hasičů Lenka Kostková.

Nehoda se stala na dvouproudé silnici I/7 u sjezdu na Lotouš. Na silnici I/7 navazuje rychlostní silnice R7 se čtyřmi pruhy. Tento tah je jednou z hlavních spojnic Prahy s Chomutovem a hranicemi s Německem.

Další tragická nehoda

K další tragické havárii došlo nedaleko o několik hodin později na stejném silničním tahu. Na 8. kilometru R7 ve směru na Chomutov u Stehelčevsi se čelně srazila dvě osobní auta značky BMWPeugeot. Nehoda si vyžádala jeden lidský život.

Při čelním střetu dvou osobních aut zemřel jeden z řidičů

Při čelním střetu dvou osobních aut zemřel řidič peugeotu

FOTO: HZS Středočeského kraje, ČTK

„Při nehodě zemřel muž ročník 1967,“ řekla Novinkám mluvčí Soňa Budská. Žena z havarovaného BMW byla těžce zraněna. K havárii došlo krátce po čtvrt na dvanáct dopoledne.

Při čelním střetu dvou osobních aut zemřel jeden z řidičů

FOTO: HZS Středočeského kraje, ČTK

Policisté pátrali po řidiči BMW, který z místa nehody odešel. "Je možné, že byl v šoku," uvedla Budská. Policisté muže později našli na ulici v Kladně a převezli jej k ošetření do nemocnice. "Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Příčiny nehody vyšetřujeme," dodala Budská.