Dryml v prohlášení uvedl, že odmítá účelové tvrzení policie a soudkyně, že je důvodné podezření, že zdravotní dokumentace, která slouží zároveň jako finanční doklad pro zdravotní pojišťovny, mohla být zničena.

Mluvčí královéhradecké policie Jan Čížkovský potvrdil, že do nemocnice ráno přijeli trutnovští kriminalisté, kteří "prováděli šetření". "Bližší informace s ohledem na pokračující vyšetřování nebudeme zveřejňovat," uvedl Čížkovský.

Dryml uvedl, že došlo k násilnému vniknutí na zdravotnické pracoviště nemocnice v době podávání snídaní a léků diabetikům.

Vladimír Dryml.

Senátor Vladimír Dryml (SPOZ)

FOTO: Petr Horník, Právo

"Tím policisté ohrozili zdraví pacientů," uvedl Dryml. Považuje za zcela nepřípustné vyžadování zdravotní dokumentace od nepříslušných osob a zastrašování zdravotnického personálu ze strany policie.

Podle Drymla možná jde i o politický útok ze strany policie a justice.

"Opakovaně jsem žádal o přezkoumání úředních postupů policie a justice v případě zásahu na Vojenském obranném zpravodajství a Úřadu vlády ČR," uvedl Dryml, který po poradě s právníky nemocnice zváží právní kroky proti soudkyni trutnovského soudu a především proti zasahujícím policistům.