„Pět minut před polednem zavolal na operační středisko trutnovské policie 35letý muž, s tím že je na střeše elektrárny v Poříčí, že má křeče a nemůže se dostat dolů. Žádal policisty o pomoc,“ informovala Novinky mluvčí policie Ivana Ježková.

„Operačnímu důstojníkovi se muž do telefonu navíc přiznal, že na střechu vylezl, protože chtěl krást měď,“ podotkla mluvčí.

Muž zalarmoval celý záchranný systém. Byl dezorientovaný a tam, kde uváděl, se nenacházel, rozjelo se okamžitě pátrání. Policisté měli také podezření, že muž je silně dehydratovaný, a proto vyjela i záchranná služba. Aby záchranné složky určily přesné místo, kde se muž nacházel, zapnula hlídka sirénu na autě, aby uvízlý zloděj operačního informoval, zda něco uslyší.

Záchranáři odvážejí zraněného zloděje

Záchranáři odvážejí zraněného zloděje

FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Nešťastníka našli na střeše továrny bývalého Texlenu v Libči a lékař následně zjistil, že muž utrpěl popáleniny na 20 procentech těla. Vrtulník ho převezl do popáleninového centra v Praze. Zranění si způsobil sám, když lezl na střechu okolo trafostanice a přitom došlo k elektrickému výboji.

„Celá akce byla ukončena zhruba za dvě hodiny. Zda budou policisté zahajovat úkony v trestním řízení pro podezření z trestného činu krádeže, ukáže až další vyšetřování,“ doplnila Ježková.