„Muž bydlí v Kalifornii a mluví pouze anglicky. Po muži intenzívně pátráme a žádáme občany o jakékoliv informace k jeho pohybu. Poznatky o výskytu hledaného muže prosím bez prodlení sdělte na linku 158,“ uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

Hledaný Kevin Dahlgren

Hledaný Kevin Dahlgren

FOTO: Facebook

Otřesnou událost v domě v brněnské čtvrti Ivanovice se pachatel pravděpodobně snažil zamaskovat založením požáru.

„Mohu potvrdit, že naše jednotky vyjížděly k nahlášenému požáru rodinného domu v Ivanovicích. Byl to požár menšího rozsahu, škoda zatím vyčíslena nebyla. Po dohodě s policií vám více informací poskytnout nemohu,“ řekl Novinkám mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Dům, ve kterém byli zavražděni čtyři lidé

Ulice je zahrazená policejní páskou, místo hlídají strážci zákona.

FOTO: Petr Kozelka, Právo

Zavraždění muži byli muzikanti a vystupovali spolu ve stejné kapele. Ta už podle svých internetových stránek zrušila všechna vystoupení naplánovaná na nejbližší dobu.

V hospodě s nikým nekomunikoval 

Vyšetřovatelé v ulici obcházejí dům od domu a sousedů se doptávají na události předchozích hodin. Lidé v okolních domech dění na jindy klidné ulici na samotném okraji Brna pozorují zpoza zatažených záclon, někdy mají vyšetřovatelé i problém, aby jim lidé otevřeli.

Na místě pracují specialisté na sběr stop.

Na místě pracují specialisté na sběr stop.

FOTO: Petr Kozelka, Právo

„Viděla jsem, jak je v ulici desítka policejních vozů, a došlo mi, že se muselo stát něco velkého. Tu rodinu jsem moc neznala, ale nikdy se tam nedělo nic zvláštního,“ uvedla jedna ze sousedek.

Podle místní hostinské údajný vrah často chodil do jejího podniku na oběd. „Měl rád česká jídla, dával si skoro pokaždé to samé, s nikým se moc nebavil, většinou seděl sám,“ řekla hostinská.

Učitel angličtiny

Z facebookového profilu 20letého mladíka plyne, že jeho rodné město je Palo Alto v Kalifornii. Nyní uvádí, že žije v Brně. V jeho jediném statusu svým přátelům nabízí výuku angličtiny za 200 korun na hodinu.

Dům, ve kterém byli zavražděni čtyři lidé

FOTO: Petr Kozelka, Právo

Policisté varují, aby se lidé nepokoušeli podezřelého zadržet. Jedná se o nebezpečného muže, který je pravděpodobně ozbrojený.