Požár střechy nízké budovy byl hlášen půl hodiny před půlnocí. Na místo přijela jedna profesionální jednotka a sedm jednotek dobrovolných hasičů. Před půlnocí se jim podařilo plameny v objektu určeném k demolici dostat pod kontrolu a o hodinu později zcela uhasit. "Přesto začala hořet i druhá budova, kde jsou sklady," uvedla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Požár tohoto objektu hasiči zlikvidovali po 02:30. Do rána areál hlídali dobrovolní hasiči a dopoledne se do něj vrátili vyšetřovatelé, aby stanovili příčinu požáru. "Měli jsme tam i psovoda. Potvrdilo se, že jde o úmyslné zapálení," uvedla Kostková.

Pracovnice ostrahy řekla, že do hlavní budovy, kde se motocykly vyrábějí, požár nepronikl. "Hořelo ale ve skladu, kde prý byly některé důležité náhradní díly," uvedla.

Společnost Jawa Moto byla založena v roce 1997 jako firma nástupnická, která používá chráněnou značku Jawa. Hlavním předmětem jejího podnikání je výzkum, vývoj a výroba motocyklů, jejich náhradních dílů a příslušenství. Produkce motocyklů v týnecké Jawě se loni zdvojnásobila na 2319 strojů. Růst výroby u firmy Jawa Moto pokračoval již třetí rok za sebou.