"Na základě zjištěných skutečností, zajištěných důkazů a dalších procesních úkonů obvinili kriminalisté ze zločinu vraždy nezletilého dítěte osobu, která měla tento čin spáchat. Vzhledem k tomu, že musíme respektovat doporučení státního zastupitelství, nebudeme tuto osobu blíže specifikovat a ani se k ní blíže vyjadřovat," doplnila Suchánková.

Tragédie se odehrála v pondělí večer v českolipské čtvrti Svárov. Podle České televize mělo dítě řezné rány na krku a záchranáři se ho snažili několik desítek minut oživovat. Svým zraněním ale podlehlo.

Video

Policie šetří brutální vraždu dítěte v České Lípě. Zdroj: FTV Prima

Z místa pak záchranáři odvezli jeho těžce zraněnou matku, která se zřejmě pokusila o sebevraždu. Později se v liberecké nemocnici podrobila operaci, o jejím stavu však nemocnice nesmí informovat.

Podle ČT několik na sobě nezávislých zdrojů nevyloučilo, že dítěti mohla ublížit právě těžce zraněná matka. Policie to nechce komentovat. Podle Suchánkové musí respektovat zákon, který omezuje poskytování informací v případech, kdy je trestný čin spáchaný dětmi či na dětech.

Podle vyjádření šokovaných sousedů se nájemníci domu často střídali. „V létě tu bydlel muž a malá holčička, ženu jsme tu ale nevídali,“ řekla seniorka, která bydlí naproti. Stejně hovořili i ostatní sousedé.

Na facebookovém profilu matky dítěte se během úterka začaly kupit zlostné vzkazy od přátel, kteří z vraždy obviňují právě mladou ženu.