Právu to potvrdila mluvčí inspekce Radka Sandorová s tím, že slova Lessyho o nestandardním a neoprávněném zásahu do elektroinstalace služebního audi byla jednoznačně vyvrácena.

„Jednalo se pouze o běžný pokles napětí na autobaterii, ke kterému dochází i v době, kdy je vozidlo zaparkováno a řídící jednotka si sama ověřuje stav vozidla,“ řekla Sandorová.

Pro Právo dodala, že věc inspekce uložila k ledu se závěrem, že se nejedná o podezření ze spáchání trestného činu.

Lessy v České televizi loni v říjnu řekl, že do elektroinstalace služebního vozu někdo zasahoval v době, kdy se účastnil zasedání sněmovního bezpečnostního výboru ke kauze CASA.

Podle tehdejších slov odvolaného policejního šéfa to potvrzovala právě řídící jednotka auta. Ve voze prý navíc chyběly některé součástky a jiné tam zase přebývaly.

Důkladnější kontrolu už Lessy ale podle svého loňského vyjádření nestihl, protože přišlo jeho odvolání kvůli stíhání za pomluvu zlínských policejních špiček.

O údajných zásazích do služebního vozu přitom Lessy mluvil právě v souvislosti se svým obviněním, které označil za účelové a vykonstruované. S tímto názorem se ale neztotožnil státní zástupce Michal Muravský ani Obvodní soud pro Prahu 7, který na konci roku uložil trestním příkazem Lessymu podmínku.

Bývalý policejní prezident s tím ale nesouhlasil a trval na projednání celé věci u standardního soudního líčení. To má proběhnout na přelomu února a března a v případě odsouzení u něj Lessymu hrozí až pětileté vězení.