„Při jízdě na místo zásahu, v ulici Jasenická ve Vsetíně, došlo k převrácení zásahového vozidla profesionálních hasičů ze Vsetína. Ze čtyřčlenné posádky byl jeden z hasičů převezen záchrannou službou do nemocnice, a to z důvodu podezření na zranění ramene,“ dodal mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Libor Netopil. Na preventivní kontrolu museli i ostatní hasiči z posádky havarovaného vozidla.

Převrácená tatra ve Vsetíně

Převrácená tatra ve Vsetíně

FOTO: HZS Zlínského kraje

Těžkou převrácenou tatru vyjel na místo nehody vyprostit jeřáb hasičů z Otrokovic. Jak zjistili ostatní hasiči, kteří spěchali k ohlášenému požáru, jednalo se o planý poplach.

Černý led není vidět

Ve čtvrtek nad ránem se na silnicích na Zlínsku stalo několik nehod. Ačkoliv teploměry ukazovaly teploty nad bodem mrazu, vozovky začaly kolem čtvrté hodiny místy namrzat a objevil se tzv. černý led.

Převrácená tatra ve Vsetíně

Tatra po odtažení na stanici

FOTO: HZS Zlínského kraje

Jeho riziko spočívá v tom, že na silnici není prakticky vidět, neboť je zcela průhledný. Silnice vypadá jako mokrá. Senzory na automobilech nejsou schopny náhlé změny teplot odhalit, neboť jsou umístěny několik desítek centimetrů nad vozovkou. V této výšce může být teplota nad nulou, zatímco povrch vozovky je chladnější a může namrzat. Nejčastěji se černý led objevuje na otevřených úsecích silnic.