Policisty k incidentu dvou mužů ve středu dopoledne přivolali strážníci městské policie, na které se obrátil poškozený. Šestačtyřicetiletý muž policisty překvapil starou a složitou zápletkou jejich sporu.

„Pachatel uvedl, že asi před sedmi lety objevil dopis, ze kterého vyplynulo, že mu jeho synovec chodí za družkou. A když ho ve středu potkal, tak to chtěl vyřešit. Lstí jej vlákal k sobě do bytu a konfrontoval domnělý milenecký pár. A protože oba zapírali, svému sokovi uštědřil pár facek,“ popsal případ mluvčí policie Pavel Šváb.

Muž se ale rozhodl, že to k vyřešení nestačí, a tak synovce vlekl po ulici k bydlišti svého otce, kterému si chtěl postěžovat a rovnou přivést původce problému.

Cestou muži narazili na strážnici, před kterou si mladší z mužů klekl na kolena a začal ji prosit o pomoc. Dodal, že muž po něm chce 50 tisíc korun.

„Oba skončili na služebně, odkud mladšího muže převezla záchranka do nemocnice k ošetření. Celá věc bude odevzdána na přestupkovou komisi k vyřešení,“ doplnil bez dalších podrobností mluvčí.