Kamión dostal na mokré dálnici smyk a vjel do svodidel. Brzdit začal poté, co se z vozíku auta, které jelo před ním, uvolnila trubka a narazila mu do nádrže.

Nehoda se stala zhruba v 9:50 na 43. kilometru D1 ve směru na Brno. Na místě zasahují tři hasičské jednotky, které vyprostily jednu těžce zraněnou osobu.

"Muže ve vážném stavu a s mnohočetnými zraněními zasahující lékař zaintuboval, připojil na umělou plicní ventilaci," upřesnila mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. V nemocnici skončila i žena, která utrpěla lehčí zranění. Nikdo další podle ní zraněn nebyl.

Podle Kostkové se nepotvrdila prvotní informace o téměř dvou desítkách havarovaných vozů. Informace o počtu havarovaných vozidel se nicméně rozcházejí. Zatím poslední zpráva Centra dopravních informací hovoří o třech nákladních vozech, jednom autobusu a čtyřech osobních vozidlech. Na místě nehod se tvořily kolony. Cisterna s dusíkem není poškozena, z tahače však uniká nafta.

Nedělní nehoda, která uzavřela dálnici D1.

Nedělní nehoda, která uzavřela dálnici D1.

FOTO: Jiří Forman, Novinky

Policisté odklánějí dopravu ve směru na Prahu na exitu 49 Šternov, ve směru na Ostravu na exitu 41 Psáře. "Apelujeme na řidiče, aby přizpůsobili způsob řízení aktuálním podmínkám - na většině území ČR jsou silnice mokré, je tedy snížená viditelnost a zvýšené nebezpečí smyku. S končícím víkendem se již zvyšuje hustota provozu," uvedlo dopravní informační centrum.

Jeden z několika kamionů, které zablokovaly dálnici D1.

Jeden z několika kamionů, které zablokovaly dálnici D1.

FOTO: Jiří Forman, Novinky