Žena se před soudem přiznala k prvnímu útoku, v druhém případě se údajně jen bránila. Soudu také řekla, že svých činů lituje.

Podle obžaloby Panská svou bývalou kolegyni z nemocnice navštívila v bytě pečovatelského domu, napadla ji pěstmi a poté ji udeřila nezjištěným tupým předmětem.

„Znala jsem ji několik let, pracovaly jsme spolu jako zdravotní sestry. Když jsem jí přišla vrátit knížku, tak se pořád vychloubala, jak se o své děti postarala a kolik jim dala peněz, a co prý já. Pořád mlela, pořád mlela jako kafemlýnek a já už to nemohla vydržet. Prosila jsem ji, ať už je jen ticho,“ uvedla u soudu obžalovaná žena.

K dalšímu napadení se nepřiznala

V říjnu podle spisu Panská napadla další seniorku. Zaútočila na ni kovovou tyčí a začala ji dusit. Napadená se bránila a podařilo se jí zavolat sousedky. Panská se hájila, že ženě přinesla moučník, a když odcházela z bytu, žena ji údajně udeřila do hlavy kovovou tyčí.

„Udeřila mě tyčí do hlavy. Vůbec si nedokážu vysvětlit, proč mi to udělala. Potom jsme se o tu tyč začaly přetahovat. Podařilo se mi jí tu tyč vyrvat a dvakrát jsem ji udeřila do hlavy,“ trvala si na svém obžalovaná žena.