Z pokusu o vraždu je podezřelý čtyřiapadesátiletý muž z Kroměřížska. Ve čtvrtek večer se opilý vracel z Rajnochovic do nedaleké chatové oblasti, kde přebýval. Policie o případu informovala v pondělí.

"Když přišel ke své chatě, spatřil sedmasedmdesátiletou ženu, která občas obývala sousední chatu. Za pomoci zahradního nářadí se pokusil ženu zabít. Když si uvědomil, co udělal, sám vše telefonicky oznámil na policii,“ řekl mluvčí zlínského krajského policejního ředitelství Petr Jaroš.

Zraněné ženě se podařilo utéci, naštěstí včas ji pak objevil v lese nedaleko chaty služební policejní pes. „Nalezená seniorka byla při vědomí, ale přesto velmi vážně poraněná. Násilníka, který nadýchal více než dvě promile alkoholu, policisté na místě zadrželi a nyní se nachází ve vazbě,“ doplnil Jaroš.

Násilného činu se útočník nedopustil poprvé. Již v osmdesátých letech byl odsouzen na dvanáct let za vraždu. V případě, že bude i tentokrát uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na dvacet let, popřípadě výjimečný trest.