Vše začalo v pondělí odpoledne, když městská policie obdržela oznámení od dispečera dopravního podniku, že na parkovišti v ulici Dobrovského parkují vozidla v úseku, kde je to přenosnou dopravní značkou zakázáno a že tato vozidla blokují průjezd autobusů městské hromadné dopravy.

„Neznámý starší muž přemisťoval v tomto místě instalované dopravní značení. Strážníci ho proto upozornili, že se dopouští protiprávního jednání. V době, kdy jim vysvětloval důvody svého počínání, se mu náhle udělalo nevolno, upadl do bezvědomí a selhávaly mu základní životní funkce. Nastala zástava dechu a neměl hmatný puls,“ informovala Právo ve středu mluvčí Městské policieOlomouci Vladimíra Marková.

Strážníci podle ní začali ihned provádět srdeční masáž se současným uvolněním dýchacích cest. Na vzniklou situaci pohotově reagovala další jejich motohlídka, která se na místo dostavila, a pomocí automatického externího defibrilátoru se jim podařilo obnovit srdeční činnost muže ještě před příjezdem zdravotníků.

„Ti po příjezdu na místo pokračovali v resuscitaci důchodce až do jeho úplné stabilizace a následně ho převezli do Fakultní nemocnice Olomouc k dalšímu ošetření,“ dodala mluvčí.