"Vyšetřovací pokus je třeba provádět postupně s jednotlivými svědky tak, aby se nemohli navzájem ovlivňovat, proto to bude takto časově náročné. Že policie zvolila víkendový termín, je zcela logické, ve všední den by to znamenalo dopravní kolaps," řekl Právu zdroj obeznámený s vyšetřováním případu.

Janouškův advokát Vít Široký odmítl termín rekonstrukce jakkoli komentovat, zmocněnec sražené ženy Josef Lžičař také. Lžičař pouze uvedl, že jeho klientku - zřejmě v souvislosti s rekonstrukcí - předvolala policie na sobotní podvečer k dalšímu výslechu na služebnu do Kongresové ulice.

Opilý lobbista Janoušek srazil řidičku, kterou naboural, a utíkal před policisty.

Janoušek, který podle médií tráví začátek léta v Chorvatsku, se rekonstrukce zřejmě nezúčastní. "Kontaktuji ho jen kvůli úkonům, u nichž musí být přítomen, jinak se o jeho pohyb nezajímám," uvedl Široký na dotaz, kde se Janoušek momentálně zdržuje.

Janouškovu osobní přítomnost si však podle informací Práva nejspíš vynutí v nejbližších dnech další kolo jednání o finančním odškodnění pro sraženou ženu.

Janoušek podle policie při nehodě nedodržel bezpečnou vzdálenost od vozu jedoucího před ním a narazil do něj. Pokračoval ale dál a zastavil až na semaforech zhruba po 50 metrech. Řidička z poškozeného auta za ním šla a pokoušela se ho kontaktovat, Janoušek ji ale autem srazil a ujel. Policie jej dostihla, při dechové zkoušce mu naměřila přes 2,2 promile alkoholu. [celá zpráva]