Policisté zatím k povedenému čtyřlístku přiřadili 17 vykradených aut. Ke krádežím, při nichž se zloději zaměřovali hlavně na dražší navigace v ceně 50 až 80 tisíc korun za kus, došlo od prosince 2011 do letošního května, nejvíce na území Moravské Ostravy. Předběžná výše škody už přesáhla 1,3 miliónu korun.

„Muži vnikali do automobilů většinou po předchozím rozbití okna, při krádežích vestavěných navigací poškozovali interiér vozů a škoda, která tak vznikla, nebyla zanedbatelná,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. V jednom případě byla škoda uvnitř auta 85 tisíc korun.

Policisté se obrací na veřejnost s prosbou, aby v případě, že mezi ukradenými věcmi některou poznají, aby kontaktovali linku 158.

FOTO: Policie ČR

„Ačkoliv šlo o nákladné navigace, měli muži při jejich prodeji získat pouze několik tisíc korun. A pokud byla navigace poškozená, byla částka ještě nižší,“ doplnila policejní mluvčí.

Obviněná trojice se vydávala na zlodějské výpravy v kombinacích. Někdy šli společně, jindy jen dva. Většina ze čtveřice mužů už byla v minulosti odsouzena, jeden z obviněných se vrátil z vězení dokonce až letos v únoru. Obviněným z krádeže hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi, muž obviněný z podílnictví může skončit ve vězení až na 6 let.