"V sobotu jsme případ překvalifikovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a šíření poplašné zprávy,“ řekla Právu policejní mluvčí Miluše Zajícová. Pachateli, který neskrývá, že ho inspiroval norský masový vrah Anders Breivik, tak hrozí až dvouleté vězení.

Svou hrozbu, jak již deník Právo a Novinky informovaly v sobotu, napsal vyděrač na jedné ze zídek v parku, který je umístěn na jednom z nejlidnatějších sídlišť města a je největším areálem pro děti v Olomouci.

"Nedojde-li do 31. 5. 2012 k přesunu tohoto hřiště, zavraždím náhodné dítě na tomto hřišti,“ vzkázal neznámý a menším písmem ještě dopsal: "Stejně jako Anders Breivik jsem obeznámen s faktem, že pro konání úřadů je třeba zabít."

Požadavku anonyma radnice vyhovět nehodlá. "Reakce typu, že bychom hřiště přesunuli jinam, je zcela iracionální. Nicméně věc nebereme na lehkou váhu. Osobně jsem ve spojení s policií, kterou jsem požádal, aby tomu věnovala zvýšenou pozornost. Věřím, že pachatel bude dopaden, i kdyby se z jeho strany jednalo o klukovinu," řekl v pondělí novinářům olomoucký primátor Martin Novotný (ODS).