Nyní dvanáctiletého chlapce měl zneužít nejméně jednašedesátkrát ve svém bytě a na chatě mezi lety 2010 až 2012. "Poprvé se to stalo ve stanu," uvedl u výslechu Janota.

Před soudem odmítl vypovídat. Janota kriminalistům přiznal, že chlapci nejméně dvakrát sál penis ústy. Sám si ho nejméně jednou nechal třít až do vyvrcholení. "Svého chování lituji, měl jsem ho jako syna," uvedl Janota.

Podle znalce je Janota nemocný a potřebuje ústavní léčbu. Bývalý kněz v závěrečné řeči roztřeseným hlasem přiznal vinu. "Ponesu ji až do konce života," uvedl. "Ochotně podstoupím všechno, co povede k mému vyléčeni," slíbil Janota a zavázal se k tomu, že se s chlapcem již nikdy nepokusí setkat.

Když mi to řekla kriminálka, úplně jsem se z toho sesypala.matka chlapce

Třiačtyřicetiletého bývalého duchovního zatkli kriminalisté v rámci akce s krycím názvem "Flanďák" letos v lednu. "Vůbec nic jsem netušila. Když mi to řekla kriminálka, úplně jsem se z toho sesypala. Důvěřovali jsme mu, znali jsme se léta. Navštěvoval nás, kluka si pravidelně bral na výlety," řekla Právu už dříve chlapcova matka. [celá zpráva]

Exkaplana už jednou soud za podobný exces potrestal. V roce 2006 dostal za pohlavní zneužívání čtyřletou podmínku a měl dále nařízeno pravidelně docházet k sexuologovi. Soud mu ještě zakázal práci s dětmi, neboť v té době vyučoval náboženství na základní škole a jezdil na dětské letní tábory.