„Bylo tam řečeno, že policie nějaké informace o pobytu pana Procházky má," řekl k tomu Právu mluvčí soudu.

Čermák byl za krádež půl miliardy korun v hotovosti z bezpečnostní agentury G4S spolu s uprchlým Procházkou zatím nepravomocně odsouzen na devět let do vězení a příští týden má předstoupit před odvolací senát.

Podle Fořta byla na Čermáka uvalena vazba z obavy před útěkem do zahraničí, ostatně ze stejných důvodů na něj soud vydal zatykač.

"Dostali jsme od policie informace, že prodal svůj dům. Vzhledem k tomu, že se zbavoval majetku a zároveň mu nebyl odebrán pas, existovala zde jasná obava z útěku," řekl Právu Fořt.

Čermákův advokát Richard Němec označil zdůvodnění soudu za absurdní. "Klient prodal dům v rámci exekuce, která na něj byla uvalena," poznamenal Němec s tím, že rozhodnutí soudu je podle něj navíc procesně vadné.

Policisté Čermáka zatkli ve čtvrtek nedaleko jeho domu na Mladoboleslavsku. [celá zpráva]

Odsouzený Čermák (zcela vpravo) si vyslechl rozsudek.

Odsouzený Čermák (zcela vpravo) si vyslechl rozsudek.

FOTO: Josef Koukal, Právo

Spolu s Procházkou byl odsouzen letos 10. ledna na základě pachových stop a záznamů o telefonické komunikaci z místa činu.

Procházka zmizel po krádeži v prosinci 2007, kamery jej zachytily, jak nakládá peníze do falešné dodávky. Vyšetřovatelé tvrdí, že ji řídil právě Čermák.

Ten byl zadržen v červnu 2008. Na kauci 10 miliónů korun byl následně propuštěn z vazby. Čermák jakoukoli vinu popírá.