„Každý z těchto nenechavců kradl sám a v obou případech zadrželi pachatele kriminalisté přímo při činu,“ sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Podle něj žena francouzsky hovořícímu muži odcizila mobilní telefon, který měl v příručním zavazadle. „Velice opatrně rozepnula zip u taštičky, kterou měl muž připevněnou kolem pasu, a vyndala z ní zmiňovaný přístroj,“ řekl mluvčí.

„Při zadržení se pachatelka ještě snažila zbavit důkazu svého protiprávního jednání, tedy mobilního telefonu, který odhodila na zem. To už jí však nebylo nic platné a  skončila na policejní služebně, kde jí vyšetřovatel sdělil podezření z trestného činu krádeže a umístil ji do policejní cely,“ dodal Hulan. V případě odsouzení hrozí pachatelce až tři roky odnětí svobody. Žena se navíc podobného činu nedopustila poprvé.

Také osmnáctiletý mladík se pokusil ukrást mobilní telefon. „I jeho kriminalisté chytili při krádeži doslova za ruku a předvedli na služebnu. Rozdíl mezi zadrženými je ten, že mladík je v tomto oboru nováčkem,“ řekl Hulan.

Video

Tisíce lidí se na Staroměstském náměstí rozloučily s tragicky zesnulými hokejisty. Zdroj: Novinky.cz