Trutnovský soud poslal kvůli drogám muže v lednu 2009 na dva roky do vězení. Tomu se ale za mříže nechtělo a začal se před spravedlností skrývat. Od ledna si pátrání po muži z Trutnovska převzali policisté zaměření na cílené pátrání po lidech. A jejich práce slavila úspěch.

"Muž stále měnil místa pobytu i auta, se kterými jezdil. V okamžiku, kdy kriminalisté zjistili, ve kterém městě se nachází, už byl jinde. Takto stihl vystřídat nejméně 10 míst. Ač se jedná o muže závislého na užívání drog, choval se velmi obezřetně a strašák vězení byl pro něho skutečně silný,“ řekla krajská policejní mluvčí Ivana Ježková.

Policisté hledaného muže nakonec vypátrali v Dolní Kalné na Trutnovsku. Ten se ale jen tak nechtěl vzdát a dal se na zběsilou jízdu nákladní avií. „Najížděl do protisměru a nerespektoval přednost v jízdě. Mimo zalidněnou oblast použili k zastavení vozidla varovný výstřel i střelbu na pneumatiky,“ doplnila mluvčí.

Po několika kilometrech policisté muže zadrželi a zjistili, že řídil pod vlivem drog. Další překvapení je čekalo, když otevřeli nákladní prostor, kde našli pojízdnou varnu drog.

„Okamžitě po dopadení byl zadržený muž dodán do výkonu trestu odnětí svobody, kam patří,“ uzavřela mluvčí Ježková.