Dramatickou cestu absolvovala posádka k asi desetiletému chlapci v jedné z obcí na Táborsku, který měl být zasažen bleskem při sprchování. Rodiče vypověděli, že si jejich syn po úderu blesku, který vyhodil v domě pojistky, stěžoval na silnou bolest v ruce.

„Posádce z Mladé Vožice zkomplikoval dopravu k pacientovi padlý strom přes cestu. Asi jeden kilometr museli absolvovat pěšky. Chlapce odvezli poté na pozorování na dětské oddělení táborské nemocnice,“ sdělila Právu mluvčí jihočeských zdravotnických záchranářů Petra Kafková.

V Táborské nemocnici se nakonec ukázalo, že hoch zasažen bleskem nebyl. Potvrdil to ředitel nemocnice Ivo Houška. „Přijali jsme včera večer dítě, ale ne po zásahu bleskem,“ řekl bez dalších podrobností.

Video

Detekce blesků od středečních 18:30 do čtvrteční 01:00. Zdroj: ČHMÚ.

O štěstí může mluvit také osmadvacetiletá vodačka v kempu v Černé v Pošumaví na Českokrumlovsku. Blesk ji zasáhl při manipulaci s lodí.

„Záchranáři ženu na místě ošetřili a ve stabilním stavu převezli na interní oddělení Nemocnice Český Krumlov k preventivnímu sledování srdeční činnosti,“ dodala mluvčí.

Památná lípa poničila dům

Škodu za asi tři sta tisíc korun napáchala ve středu večer bouře na domě v Bernarticích na Písecku, když na něj strhla památnou 200letou lípu. Větve prorazily střechu a dostaly se až téměř do obytné části.

Památná lípa se v Bernarticích zřítila na dům.

Památná lípa se v Bernarticích zřítila na dům.

FOTO: Pavel Orholz, Právo

Naštěstí v té době v domě nikdo nebyl. Lípa stála na obecním pozemku, takže škodu zřejmě uhradí pojistka Bernartic.

Památná lípa se v Bernarticích zřítila na dům.

Památná lípa se v Bernarticích zřítila na dům.

FOTO: Pavel Orholz, Právo