„Přecházel jsem přes přechod a myslel jsem si, že tam jsem chráněný. Najednou ale přede mnou projelo BMW, levou rukou jsem o něj štrejchl,“ popsal soudu svou verzi senior Josef Havlíček.

„Z auta vystoupil řidič a začal na mě křičet. 'Ty hajzle, ty kreténe, myslíš, že kvůli tobě budu brzdit.' Pak mi přetáhl svetr přes hlavu a dostal jsem asi deset ran pěstí,“ pokračoval Havlíček.

Muž chodí na terapie

Ten má dosud podle svých slov z celé události psychické trauma a navštěvuje psychiatra. „Kdyby nepřiběhli náhodní svědci, asi bych tady nebyl,“ poznamenal s tím, že po Dudovi bude požadovat nejméně 50 tisíc korun jako náhradu léčebných výloh. „Chodím na akupunkturu a na terapie,“ řekl Havlíček.

Duda před soudem Havlíčkovu verzi odmítá. Připustil sice, že penzistu štípl do tváře a chytil ho za ruce. „Divoce gestikuloval a mával rukama, měl jsem obavy, aby mě nenapadl,“ vysvětlil hokejista. Dodal, že celý incident vyprovokoval Havlíček, když mu bouchl do auta.

Měl jsem dojem, že je pod vlivem alkoholu.Radek Duda

„Bylo minus tři stupně, chumelilo, klouzalo to a byla inverze. Viděl jsem přicházet k přechodu chodce, pokynul mi ať jedu. Náhle však vkročil do vozovky. Šlápl jsem hned na brzdu. Ve zpětném zrcátku jsem kontroloval, jestli jsem ho nesrazil, a viděl jsem, jak bouchl do auta,“ uvedl před soudem Duda.

Ten rázně popřel, že by důchodce uhodil pěstmi. „Kdybych ho bil pěstmi, nevím, jestli by zůstal celý,“ poznamenal hokejista. Dodal, že z Havlíčka cítil alkohol a cigarety.

Incidenty již v minulosti

„Měl jsem dojem, že je pod vlivem alkoholu,“ uvedl Duda. Havlíček však tvrdí, že nepije ani nekouří. Duda také připustil, že na muže vykřikl, že je blbec a blázen. „On mi nadával do pražských kreténů,“ poznamenal Duda.

Pro něj karlovarská kauza není prvním podobným případem. V roce 2005 čelil obvinění, že po zápase ve Vsetíně napadl fanouška. V Českých Budějovicích se zase na tréninku popral se spoluhráčem a v Liberci napadl v kabině hráče druhého týmu.

Líčení bude pokračovat v srpnu výslechem svědků.