„Kroměřížští dopravní policisté hledají svědky události, která se stala ve středu 6. dubna 2011 krátce před druhou hodinou odpoledne na přechodu pro chodce u restaurace Slávia na Milíčově náměstí v Kroměříži,“ informovala mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová.

„Velká skupina dětí společně s vychovatelkami zastavila u přechodu pro chodce na straně u restaurace. Jakmile se na semaforu rozsvítil zelený signál, začala třída přecházet. Do vozovky na přechod právě vstoupila čtveřice dětí a pedagogický dozor, když v tom se zleva od náměstí Míru přiblížilo nákladní auto,“ řekla mluvčí.

„Řidič ve vozidle nerespektoval červené světlo na semaforu a dál bez přibrzdění pokračoval v jízdě. Vychovatelkám se podařilo strhnout děti zpět na chodník. Jen díky jejich duchapřítomnosti automobil nikoho nesrazil. Řidič ani poté nezastavil a z místa události ujel,“ uvedla Kyšnerová.

Policisté požádali svědky, kteří událost viděli, aby zavolali na bezplatnou linku Policie ČR 158 nebo na telefonní číslo 974 675 622