Mluvčí kladenské městské policie Olga Oliveriusová Novinkám potvrdila, že žena byla vůči strážníkům agresivní a nadávala jim do blbečků. Měla se taká ohánět svou pracovní pozicí a titulem. Její chování zachytila minikamera, kterou mají strážníci na uniformě.

Incident se odehrál minulý pátek v kladenské restauraci na náměstí Edvadra Beneše. Hlídce strážníků se žena odmítla legitimovat, proto byli na místo přivoláni státní policisté.

„Policisté 47letou ženu z Prahy předvedli na služebnu, kde byla umístěna do cely, druhý den byla propuštěna. Případ vyšetřujeme jako přestupek a bude postoupen na magistrát,“ řekla ve čtvrtek Novinkám mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Zahájeno kárné řízení

Krajské státní zastupitelství proti Evě Růžičkové podalo návrh na zahájení kárného řízení. Krajské zastupitelství rovněž požádalo ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS), aby ženu do ukončení kárného řízení zprostil funkce.

Ve čtvrtek to sdělil krajský státní zástupce Martin Staněk. "Poznatky k jejímu nevhodnému chování vedly k závěru, že z její strany došlo k závažnému porušení pracovněprávních povinností a povinností státního zástupce při výkonu funkce," řekl Staněk.

Zastupitelství po ministrovi požaduje, aby byla Růžičková zproštěna funkce až do pravomocného skončení kárného řízení, které povede Nejvyšší správní soud v Brně.

K obědu i tvrdý alkohol

Podle deníku Blesk, který na případ upozornil, si Růžičková koncem minulého týdne v polední pauze odběhla do restaurace nedaleko kladenského soudu, kam prý chodila pravidelně.

K obědu si dala několik panáků a láhev červeného, napsal Blesk s odvoláním na personál restaurace. Poté měla tančit na stole a nakonec odmítla zaplatit.