„Muž utrpěl na hlavě střelná poranění. Svým zraněním na místě podlehl. Policie šetří případ jako vraždu,“ řekla Novinkám Miklíková.

Událost se odehrála na konečné zastávce tramvaje číslo 22 v ulici plk. Mráze přibližně deset minut po jedné hodině ráno.

Seděl na sedadle

Podrobné informace k případu uvedla policie na svém webu. Řidič si po vystoupení cestujících všiml muže sedícího na sedadle v přední části soupravy. V domnění, že spí, jej chtěl vzbudit. Přitom ale zjistil, že je zraněn na hlavě. Okamžitě proto přivolal záchrannou službu a policii.

Lékař, který se na místo dostavil, ale konstatoval, že muž je mrtev a zemřel na následky střelného poranění. Případu se tak okamžitě ujali kriminalisté z pražské „Mordparty“, kteří jej vyšetřují jako podezření z trestného činu vraždy.

Po pachateli, či pachatelích nyní intenzivně pátrají. V této souvislosti se obracejí zejména na všechny cestující, kteří po půlnoci cestovali tramvajovou linkou č. 22 jedoucí ze stanice Bílá Hora do Hostivaře, a mohli si všimnout něčeho podezřelého, aby se co nejdříve ozvali na linku 158.

V průběhu vyšetřování kriminalisté zjistili, že muž nastoupil do zmíněné tramvajové linky těsně před tři čtvrtě na jednu ráno na zastávce I. P. Pavlova. Zde stál ještě asi sedm minut opřený o zeď provozovny rychlého občerstvení KFC. Po nastoupení do prvního vozu soupravy si sedl na přibližně páté sedadlo v řadě za řidičem.

"Budějovická" na hrudi

Na sobě měl černou bundu, tzv. bomber, z pod které vyčnívala zelená mikina s nápisem „Budějovická“ na hrudi. Místo písmene „o“ zde ale byla vyobrazená lebka. Pod touto mikinou měl ještě mikinu černé barvy s kapucí, kterou měl na hlavě. Dále měl na sobě seprané, v dolní části ohrnuté džíny, a na nohou černé kanady.