Událost se stala v Příbrami. Odložené dítě ve sněhu našel náhodný chodec a přivolal pomoc. Dívka ležela ve sněhu v chumelenici u garáží jen v lehkých hadřících a v košilce. Záchranáři ji našli silně podchlazenou, ale při vědomí.

Sanitka dítě převezla do příbramské nemocnice na novorozenecké oddělení. Od personálu dostala jméno Andělka. Později skončila v kojeneckém ústavu.

Matce Andělky hrozí tři až osm let vězení. Během pondělního dopoledne soudce Miloslav Boudník vyslýchal kromě obžalované také její rodiče, otce dítěte a další svědky.

 

Kdybych věděl, že čeká dítě, tak jsme to mohli spolu řešit, ale rozešli jsme se a já to nevěděl.otec dítěte

 

„Jezdím za ní každý týden do kojeneckého ústavu, jsem s ní na pokoji a chtěla bych si ji vzít k sobě. Rodiče souhlasí, abychom žili společně u nich,“ uvedla mladá matka, která své těhotenství před všemi zapírala.

Pak v osamění doma porodila a nejspíš ještě týž den dítě zabalené jen do košilky a několika hadříků odložila do závěje. „Byla jsem rozrušená, ani nevím, jak jsem porodila, a nepřemýšlela jsem, co se může stát,“ říkala se slzami v očích. O dítě má zájem i jeho otec, jehož otcovství prokázala podle soudce Boudníka i zkouška DNA.

„Kdybych věděl, že čeká dítě, tak jsme to mohli spolu řešit, ale rozešli jsme se a já to nevěděl,“ řekl u soudu otec Andělky. Soud bude pokračovat dalšími výslechy a čtením dokumentace. V průběhu prosince chce soudce vyslechnout znalce. Teprve pak by mohl padnout rozsudek.