Podle ní hrozí muži až tři roky vězení. V minulosti v něm strávil už 15 let za vraždu veřejného činitele, uvedla ČT.

"Tento muž se při pochodu příznivců Bohemians 1905 a SK Slavia Praha dopustil toho, že ukazoval na ostatní kolemjdoucí a novináře své vytetované hákové kříže, které má na rukou a dále na ramenou," řekla ČT mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Několik stovek fanoušků Bohemians 1905 a Slavie Praha 16. července společně protestovalo proti stěhování "klokanů" do Edenu, kde hraje domácí zápasy Slavia. Protestní pochod mezi stadionem Slavie a Ďolíčkem, který byl do loňské sezony naopak domácím hřištěm klubu Bohemians 1905, tehdy dorazil až před budovu vršovické radnice.

Bezprostředně k ní se dostalo asi 100 lidí, vzduchem zpočátku létaly petardy a příznivci Bohemians 1905 i slávisté skandovali hesla, jimiž vyjadřovali svůj názor, že na kritizovaném stěhování mají podíl právě vršovičtí radní.

Při květnovém protestním pochodu se fandové pustili do ničení radnice, v červenci ji ale střežili policejní těžkooděnci a dav se navíc později uklidnil. V květnu část fanoušků, kteří se vydali do ulic po zápasech na stadionech Slavie a Bohemians 1905, vytloukla okna a dveře budovy radnice ve Vršovicích.