Půlhodinové drama se odehrálo na frekventované Štefánikově ulici. U chodníku tam ležel nehybně muž a pitbullteriér, který neměl náhubek ani vodítko, dorážel na každého chodce, který se k ležícímu muži přiblížil. Strážníci museli okolí uzavřít a čekali na kolegu vybaveného speciálním odchytovým zařízením.

Podle jednoho ze svědků incidentu je muž v místě znám, často má být pod vlivem drog a střídá psy, vždy bojová plemena. „Posledně vedl úplně zkrvaveného psa, kapala z něj krev, volali jsme policii," řekl jeden ze svědků.

Muž se probral, když dorazil strážník s odchytovou tyčí. Na muže zákona byl vulgární, chytil psa rukama kolem krku a vypadalo to, že ho opravdu poštve.

"Pes neustále dorážel na strážníky. Protože nebylo možné vyloučit, že se muž pokusí využít psa jako zbraň, případně že jej nezvládne a pes někoho z přítomných napadne a vážně zraní, museli jsme použít donucovacích prostředků," popsal Zdeněk Novák z Městské policie Brno.

Zatímco jeden ze strážníků nasazoval zvířeti smyčku, další dva měli co dělat, aby opilého muže zpacifikovali, ten se bránil a snažil se bránit i psa a zoufale se jej držel.

Muž se podle Nováka dopustil pouze přestupku, dostane tedy po vystřízlivění blokovou pokutu.